top of page

Zeres Tekstil İplik Çeşitlerimiz

unnamed.png

Yumak İplik

Top gibi sarılmış yuvarlak iplik, yün vb.

unnamed.png

Keten İplik

Polyester elyafından üretilmiş sentetik (tam yapay) iplik tipidir. Petrol türevi olan polyester iplikler filament olarak veya ştapel eşyaftan eğrilerek üretilebilirler.

unnamed.png

Viscon

Viskon, poliviskon, polyester pamuk iplik ithalatı ve ticareti yapan bir firmadır. Kaliteli ve ekonomik ürünleri hızlıca temin eder.

unnamed.png

Şönil İplik

Şönil kumaş, tüylü ve kadifemsi bir yüzey elde edebilmek için, çekirdek iplik üstüne katlı biçimde lif yerleştirilerek imal edilen bir kumaş türüdür.

unnamed.png

Yün Akrilik İplik

Akrilik ipin hammaddesi akriliktir. Bir plastik türü olan akrilik için iplik, kumaş ya da birçok ürüne dönüştürülebilen sentetik madde diyebiliriz.

unnamed.png

Keten Akrilik

Pamuk İpliği; Keten İpliği; Viskoz İpeği (Floş, viskon); Asetat İpliği; Yün İplik; İpek İplik. B- SUNİ (SENTETİK) LİFLER. Naylon İplik; Akrilik (Orlon) İplik; Poliester ...

unnamed.png

Simli İplik

Bir veya iki yüzü alüminyum ve epoxy koruma ile kaplanmış değişik kalınlıklardaki polyester filmin 1 inc'hinin farklı ebatlarda kesilmesi sonucu 1/32, 1/69, 1/85, 1/100 ve 1/27 gibi genişlikte metalik iplikler meydana gelmektedir.

unnamed.png

Tencel İpek Karışım

Rejenere selülozik esaslı bir elyaf türü olan tencel, yoğun mekanik işlemlere ... Tencel elyafı diğer liflerle karışım halinde kullanılabilmekte ve boyanabilmektedir.

unnamed.png

Yün 3 lü Karışım

Yüksek esneme özelliğine sahip polyester iplikler düşük nem çekerler. Erime noktası ... Ştapel iplikler ise yün veya pamukla karışım halde kullanılırlar.

unnamed.png

Bambu İplik

Bambu iplik nedir ? Doğal iplerin hammaddesi olarak kullanılan bambu ağaçları, dilim dilim kesildikten doğrandıktan sonra uyarlanıp hamur şeklinde elyaf haline getiriliyor.

unnamed.png

Pamuk Keten Karışım

Pamuk – Keten karışımlı iplikler ağırlıklı olarak %70 pamuk – %30 keten şeklinde üretilmektedir.

unnamed.png

Fantazi İplik

Fantezi iplikler; Tek ve çok katlı düz ipliklerden farklı, özel düzensiz bir yapı ve görünüşe sahip olarak, görsel ve yapısal özellikleri ile son ürün...

bottom of page